/Files/images/2587.jpg

Підтримуємо здоров’я майбутнього учня.

Беззаперечним є той факт, що підготовку дитини до школи слід розпочинати завчасно. Це полегшить складний та важливий для її подальшої соціалізації адаптаційний процес і дасть змогу уникнути можливих проблем зі здоров’ям дитини під час переходу з дошкільного начального закладу до початкової школи. Тому основним завданням педагогічного колективу дошкільного навчального закладу в роботі з дитиною старшого дошкільного віку є формування необхідних майбутньому школяреві знань, умінь і навичок, а медичних працівників – підтримання і збереження його здоров’я.

Для оздоровлення та підготовки до школи дитину старшого дошкільного віку мають завчасно оглянути дільничний педіатр, лікарі- спеціалісти та логопед. Так, невропатолог може виявити та скорегувати підвищену здубливість, логопед – порушення мовлення, ортопед чи хірург- можливі відхилення в розвитку опорно- рухової системи дитини. Також слід звернути увагу на стан носоглотки дитини, тому доцільно проконсультуватися з отоларингологом. Не варто під час медогляду оминати й окуліста. Адже своєчасне виявлення порушення зору дасть змогу дитині звикнути до окулярів, якщо їх призначить лікар, ще до початку навчального року. Якщо ж не виправити певні порушення , зокрема дефекти мовлення дитини, ще до вступу до школи, то вони можуть призвести до непорозуміння з однолітками, стресових ситуацій, замкнутості, і в перспективі – ускладнити адаптацію дитини і вплинути на її здоров’я.

Протягом медичного огляду, що проводять безпосередньо перед вступом до школи, дитину обов’язково оглядають педіатр і лікарі- спеціалісти. Відповідно до медичної карти дитини ( для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів) за формою № 026/о, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України « Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я, які надають амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу населенню, незалежно від підпорядкування та форми власності» від 29.05.2013 № 435, медичний огляд проводять такі лікарі-спеціалісти, як:

  • Педіатр;
  • Ревматолог;
  • Ортопед або хірург;
  • Офтальмолог;
  • Невропатолог;
  • Дерматовенеролог;
  • Логопед;
  • Стоматолог.

Під час переведення дитини з дошкільного навчального закладу до школи її медичну карту за формою № 026/о передають адміністрації загальноосвітнього навчального закладу.

Кiлькiсть переглядiв: 141

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.